Gdzie kupować ubrania w internecie, czy kupowanie ciuchów na AliExpress się opłaca?

Karta kredytowa leży obok tabletu na któym jest otworzona strona Aliexpress

Kupując ubrania w Internecie, warto mieć sprawdzone miejsca, dzięki którym będzie to łatwe i przyjemne. Jeśli zastanawiasz się gdzie najlepiej kupować ubrania w Internecie i czy taniej znaczy lepiej, zapraszamy do lektury!

Gdzie kupować ubrania w Internecie?

W internecie znaleźć można wiele sklepów, oferujących odzież i akcesoria modowe. Tak naprawdę, każdy jest w stanie wybrać taki, który będzie odpowiadał jego gustom czy zasobności portfela. Oprócz klasycznych sklepów, sieciówek lub butików, ubrania w internecie można też kupować na serwisach aukcyjnych, vintage shopach czy second-handach.

Jedną z bardziej budżetowych propozycji są zakupy z Chin. Ciuchy z AliExpress są w przeważającej większości tanie, podążające za aktualnymi trendami i jak widać po ich sprzedaży, wpisujące się w gusta ludzi na całym świecie.

Czym jest AliExpress i jak z niego korzystać?

AliExpress jest chińskim serwisem internetowym, który umożliwia sprzedaż wysyłkową towarów na cały świat. Jego sortyment jest niezwykle szeroki i znaleźć tam można zarówno ubrania, akcesoria, jak i przedmioty użyteczne, czy różne gadżety.

Jest on prosty w obsłudze, intuicyjny i polega na wybraniu danego przedmiotu, zapłaceniu za niego i oczekiwaniu na przesyłkę. I to jest jeden z minusów AliExpress. Na zakupy trzeba czekać średnio około 3-4 tygodni. Nie można więc skorzystać z tego serwisu, chcąc zrobić zakupy na ostatnią chwilę.

Czy kupowanie ciuchów na AliExpress się opłaca?

Kupowanie ubrań na AliExpress ma swoje wady i zalety. Na pewno można znaleźć tam dosyć tanie propozycje, zgodne z aktualnymi trendami. Jednak sama jakość ciuchów z Chin pozostawia wiele do życzenia. Często otrzymane zamówienie różni się od tego zamawianego, ubrania śmierdzą lub nie nadają się do noszenia z uwagi na słabej jakości skład.

Zwroty na tej platformie również nie należą do najłatwiejszych. Wysłanie przesyłki do Chin jest dosyć kosztowne i często dużo droższe niż wartość zamówionego towaru. Można co prawda ubiegać się o rekompensatę od sprzedawcy, lecz jest to proces długi i często skomplikowany.

Dlaczego nie warto kupować ubrań z AliExpress?

Warto zastanowić się, dlaczego rzeczy sprzedawane na tej chińskiej stronie są tak tanie. Z czego wynika taka różnica cen i czy jest to opłacalne dla sprzedawców? Otóż wpływa na to sam proces produkcyjny tych rzeczy. Powstają one w fabrykach bez poszanowania praw pracownika i zachowanych jakikolwiek standardów, a do ich produkcji często używa się zakazanych w Europie środków chemicznych.

Warto sobie uświadomić, że w Chinach obowiązują inne przepisy, o wiele mniej surowe niż u nas. Sprzedawcy nie mają obowiązku podawania składu ani informacji na temat powstawania swojego asortymentu. Dlatego też argument zwolenników AliExpress mówiący o tym, że są to te same rzeczy jak w sieciówkach, jest błędny. Owszem zarówno jedne, jak i drugie ubrania mogą być wyprodukowane w Chinach, jednak już same środki konserwujące są różne. Oznacza to, że jeśli polska firma zamawia produkcję w Azji, musi dostosować ją do naszych przepisów. Powinna więc posiadać wszystkie certyfikaty i umowy zgodności z naszymi normami.

Podsumowując, można kupować ciuchy na AliExpress taniej niż w naszych sklepach. Dobrze jest jednak uświadomić sobie, że są to rzeczy o niewiadomym składzie i słabej jakości. Dodatkowo sprzedawca nie bierze za nie żadnej odpowiedzialności, dlatego warto zastanowić się, czy chce się ryzykować swoim zdrowiem i dobrem planety dla kolejnej rzeczy, która za chwilę będzie nadawała się do wyrzucenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *