Jak dobierać, jak nosić gorsety?

gorsety

Być może gorset kojarzy Ci się z dawnymi czasami, kiedy kobiety chcąc wyszczuplić swoją talię wkładały na siebie ciasną powłokę, która miała ukształtować ich ciała tak, aby uzyskać podobieństwo do osy. Te czasy bezpowrotnie minęły – gorsety są dziś wygodne i nie powodują żadnych szkód fizycznych. Jak nosić gorsety?

Co to są gorsety? Typy gorsetów?

Gorset to element garderoby, który niegdyś zakładało się pod sukienkę, wiązany z tyłu. Dzisiejsze gorsety mogą być wyszczuplające lub czysto dekoracyjne; mają także różne kształty i rozmiary.

Najbardziej popularnymi typami gorsetów są gorsety overbust i underbust. Ten pierwszy to gorset, który zakrywa również piersi, co pozwala mu modelować także biust. Natomiast gorset underbust kończy się tuż pod biustem i ma zadanie głównie stabilizujące. Ten typ gorsetu możesz także nosić na ubranie, w formie ozdoby.

Dla kogo gorsety?

Gorsety możesz nosić dla ozdoby, ale również po to, aby wyszczuplić lub ustabilizować postawę. Gorsety wyszczuplające są najczęściej stworzone z lekkich materiałów, co sprawia, że nie są widoczne pod tkaniną. Takie gorsety pod obcisłe ubrania (Just Beck) możesz z powodzeniem zakładać pod letnią sukienkę czy opięty top.

Gorsety, oprócz tego, że wyszczuplają sylwetkę, mają też, jak już zostało wspomniane, działanie stabilizujące. Usztywniają one kręgosłup i sprawiają, że jest on odciążony. Dlatego też, gorsety polecane są zwłaszcza dla wszystkich kobiet z dużym biustem. Ich noszenie może znacząco wpłynąć na komfort i zdrowie.

Zależnie od typu gorsetu, możesz za jego pomocą wyszczuplić brzuch, talię, uda czy biust. Warto jednak zadbać o to, aby nie chodzić w gorsecie 24 godziny na dobę, oraz wybrać taki, który wykonany jest z możliwie najbardziej naturalnej, oddychającej tkaniny.

Jak dobrać gorset pod ubranie?

Aby odpowiednio dobrać gorset pod ubranie, trzeba w pierwszej kolejności zdać sobie sprawę z tego, jaki efekt chcemy osiągnąć. Gorsety w formie body lub z krótkimi nogawkami wyszczuplą uda, a gorsety overbust wymodelują dodatkowo biust. Najważniejsze jest jednak dobranie gorsetu pod względem figury.

Oprócz typu gorsetu i materiału, z którego powinien być wykonany, równie ważny jest jego kolor. Jeśli chcesz włożyć białą, półprzezroczystą bluzkę, nie wybieraj gorsetu w jaskrawych barwach. Najlepszy będzie gorset w kolorze cielistym, ewentualnie białym lub czarnym.

Równie ważna jest forma gorsetu. Bielizna z fiszbinami to świetny pomysł na randkę lub do pewnego rodzaju sukni ślubnych, jeśli jednak poszukujesz gorsetu do opiętego stroju, koronki i fiszbiny nie będą dobrym pomysłem.

Obecnie na rynku mamy szeroki wybór różnego rodzaju gorsetów, które idealnie pasują do wielu typów garderoby. Najbardziej uniwersalne są gorsety wyszczuplające, które świetnie nadadzą się pod obcisłe ubrania. Warto przyjrzeć się tego typu gorsetom i dobrać najwygodniejszy z nich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *