Jakie naszywki na ubrania dla dorosłych?

naszywki z podróży

Czy dorosłym wypada nosić naszywki? Jeśli tak, to jakie? Co jest do wyboru? Czego się wystrzegać? Podpowiadamy!

Naszywki na ubrania – dlaczego warto?

W modzie tak już jest, że pojawia się coś w trendach, a z czasem przestaje być modne. Tak jest z naszywkami. Co jakiś czas w sklepach odzieżowych pojawiają się ubrania, które mają od razu dekorację w postaci naszywek. To znak, że w danym sezonie taka odzież staje się popularna. Ale to nie tak, że jeśli masz dżinsową kurtkę z aplikacjami, to musisz ją schować na dno szafy. Naszywki to detal, który nadaje ubraniom bardziej casualowego charakteru, ale też sprawiają, że nabierają one większej unikalności.

A dlaczego warto naszywać aplikacje na ubrania, które nie mają ich od początku? Właśnie po to, by odmienić wygląd starych ubrań. Spodnie dżinsowe z naszywkami na kieszeniach, T-shirt z aplikacją na rękawach, bluza z naprasowanką na klatce piersiowej i katana dżinsowa z dużym emblematem na plecach – to z pewnością zupełnie nowe, niepowtarzalne elementy stylizacji, które pozwolą wyróżnić się z tłumu, ale i polubić na nowo znoszone basickowe ubrania.

Kolejnym powodem, dla którego warto jest stosować naszywki na ubrania, jest to, że dzięki nim można zakryć drobne niedoskonałości na odzieży. Jeśli nie udaje się wywabić plamy, konieczne jest zacerowanie przetarcia czy zszycie rozcięcia, wówczas miejsce z usterką można zakryć właśnie naszywaną lub naprasowywaną aplikacją. Dzięki temu nie trzeba wyrzucać ubrania. Z powodzeniem może służyć jeszcze wiele lat.

Jakie naszywki dla dorosłych?

Czy są jakieś specjalne naszywki dla dorosłych? Niekoniecznie! Oczywiście typowo dziecięce aplikacje, które przedstawiają animowane zwierzęta, mogą wyglądać dość groteskowo. Jednak nie oznacza to, że dzieli się naszywki na te dla osób niepełnoletnich i dorosłych. Naprasowanki sprawiają, że ubrania mają bardziej casualowy charakter. Idealnie sprawdzają się na denimowych elementach garderoby, basicowych T-shirtach. A to ubrania, które mają nieformalny charakter, więc i naszywki na nich nie powinny przeszkadzać.

A co jest do wyboru? Postawić można na naszywki przedstawiające kwiaty. Genialnie wyglądają na dżinsowych kurtkach, spodniach, białych koszulach. Zwłaszcza róże prezentują się bardzo modnie i stylowo. Kwiatowe motywy docenią zwłaszcza panie.

Co jeszcze można kupić? Dla panów na pewno strzałem w dziesiątkę będą aplikacje typowo wojskowe. Kupić można militarne naszywki na ubrania. Naprasowanki o tematyce wojennej sprawdzą się przede wszystkim na bluzach i T-shirtach. Można nimi ozdobić jak w mundurach – rękawy i piersi.

Jak przyszyć naszywkę na ubranie?

Bardzo ważne jest to, by szukając naszywki na ubranie, wziąć pod uwagę to, jak się ją aplikuje na odzież. Są naszywki, które trzeba przyszyć do materiału. Do tego potrzeba nie tylko igły, ale i nici odpowiadającej kolorystycznie tej, którą obszyto brzeg aplikacji. Co więcej, żeby naszywka dobrze się prezentowała, konieczne jest dokładne jej przytwierdzenie. To dość żmudna praca.

Zdecydowanie łatwiej jest aplikację naprasować. Taka naszywka od spodu jest pokryta specjalnym klejem lub można go dokupić dodatkowo. Wystarczy wziąć naprasowankę, żelazko i ciuszek, by w kilka sekund przykleić obrazek. Będzie gładko przylegał do materiału.

3 Comments

  1. A po co stary koń ma nosić naszywki na ubraniach? Rozumiem nastolatki, ewentualnie studenci… wyjątkiem są może motywy etno, ewentualnie popartowskie, ale ja szczerze mówiąc, czułabym się w naszywkach głupio…

  2. Jezus, naszywki… czuję się jakbym wróciła do podstawówki… Nieee, dorosły człowiek w spodniach z naszywkami wygląda niepoważnie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *