Najmodniejsze ubrania, czyli co musisz mieć w swojej szafie tej wiosny?

Jeansowe buty i spodnie

Z dnia na dzień robi się cieplej, słońce coraz mocniej przygrzewa, dni są dłuższe, a my mamy więcej energii i chęci do życia – to znak, że przyszła wiosna! Ta pora roku jak żadna inna sprawia, że budzi się w nas chęć zmian, zwłaszcza jeśli chodzi o nasz wygląd oraz garderobę. Wykorzystajmy ten czas, żeby przewietrzyć szafy, pozbyć się starych ubrań, których nie mamy już ochoty wkładać i zastąpmy je czymś, co sprawi, że chętniej będziemy wychodzić z domu.

Najmodniejsze kolory tego sezonu

Podczas gdy zimą zwykle na ulicach dominują ciemne barwy, wiosną mamy podwójna ochotę, aby je schować jak najgłębiej i zastąpić czymś, co sprawi, że świat wyda się bardziej przyjazny i kolorowy. Tym tropem poszli współcześni projektanci i na wybiegach w czasie tygodni mody zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i we Włoszech czy w Paryżu, można było zauważyć dominującą obecność pasteli. Ktoś może powiedzieć, że to żadna nowość, w końcu pastele pojawiają się niemal co roku, jednak tym razem utrzymane są w chłodnej tonacji, maja lodowe odcienie i zdecydowanie kojarzą się z witalnością i świeżością.

Nieśmiertelny jeans

Jeans powraca na wybiegi średnio co kilkanaście lat i właśnie w tym roku możemy obserwować jego wieli „come back”. Mimo iż jeszcze kilka lat temu „denim total look” był uważany za przejaw złego gustu, to tej wiosny możemy śmiało chodzić odziani w ubrania uszyte z tej tkaniny od stóp do głowy, i to dosłownie. Nowością są bez wątpienia jeansowe nakrycia głowy, torebki, marynarki, a nawet buty. Ten trend był widoczny w pokazach największych światowych domów mody, takich jak np. Chanel czy Dior.

Plastik i przezroczyste materiały

Transparentne elementy były obecne już wcześniej, jednak teraz jest ich znacznie więcej. Ten trend to propozycja dla odważnych kobiet, które nie wstydzą się pokazać swojej sylwetki pod prześwitującymi tiulami i koronkami. Jest też wersja dla mniej śmiałych osób, a mianowicie na zakrywające ciało ubranie można założyć transparentną wierzchnią warstwę. Umacnia się również pozycja elementów garderoby wykonanych z tworzyw sztucznych, takich jak plastik. Gorącym trendem są więc przezroczyste kozaki wykonane z tworzywa sztucznego, peleryny, kapelusze, a nawet bluzki i spodnie.

Sukienka czy koszula nocna?

Od jakiegoś czasu modne stawały się sukienki, które wyglądem przypominają koszule nocne, czyli tzw. slip dress. Uszyte zwykle z satyny, wykończone koronką, na cienkich ramiączkach, można je nosić w wersji wieczorowej (długość do ziemi) lub na co dzień (w wersji krótszej), to tej wiosny bardzo gorący trend. Dodatkowo ważną rolę odgrywa bielizna, a zwłaszcza staniki, które są wyjątkowo eksponowane stanowiąc bazę stylizacji. Mogą być założone samodzielnie lub nawet pojawić się na bluzce czy crop topie.

Najmodniejsze wzory tej wiosny

Jeśli chodzi o wzornictwo, to zdecydowanie dominują paski. Szczególnie na topie są długie, pionowe pasy. Możemy postawić na kombinezon lub sukienkę maxi w ten deseń, lub połączyć ze sobą takie elementy jak spodnie, bluzka oraz marynarka, a każdy z nich powinien mieć inną fakturę oraz zróżnicowana szerokość pasków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *