Ramoneska – dla kogo, do czego nosić?

Dziewczyna w kurtce i ramonesce

Ramoneski to ponadczasowe kurtki, które są chętnie noszone przez kobiety w każdym wieku. Pasują one do wielu stylizacji i świetnie komponują się z wieloma ubraniami. Ramoneski dodają charakteru i sprawiają, że nasz wygląd staje się bardziej wyrazisty. Komu najbardziej pasują ramoneski? Z czym warto je łączyć?

Historia kultowej ramoneski

Zanim kurtka stała się „ramoneską”, miała ona inną nazwę, określano ją „perfecto”. Kurtka ta powstała bowiem dużo wcześniej niż wtedy, kiedy na fali popularności był kultowy zespół Ramones, mający swój udział w rozpowszechnieniu tego ubioru. Początkowo była ona przeznaczona głównie dla motocyklistów, pierwsza wersja powstała jeszcze w 1928 roku i był za nią odpowiedzialny Irving Schott. Większą popularnością cieszyła się w latach 60. i 70. XX wieku, kiedy na czasie były takie rockowe i heavymetalowe zespoły jak Black Sabbath, czy wspomniany Ramones. Kurtka ta stała się także obowiązkowym ubiorem wszystkich fanów Depeche Mode.

Różne rodzaje ramonesek

Kultowe ramoneski charakteryzują się takimi elementami jak podwójne klapy (często z ćwiekami), asymetryczny zamek błyskawiczny, naramienniki i kieszenie. Nie brakuje jednak nowoczesnych wersji ramonesek, o czym łatwo zauważyć sprawdzając modele na domodi.pl/odziez/odziez-damska/kurtki-i-plaszcze-damskie/kurtki-damskie/kurtki-damskie-ramoneski. Współczesne kurtki nie muszą być wykonywane jedynie ze skóry, nieobowiązkowe są nawet klapy, za to popularne są modele ze stójkami, które świetnie komponują się z delikatnymi, dziewczęcymi stylizacjami.

Kto może nosić ramoneski?

Ramoneski pasują prawie wszystkim kobietom. Najlepiej jednak wyglądają w nich panie o figurze w kształcie gruszki. Mając drobne niedoskonałości, np. odstający brzuch lub brak wcięcia w talii, warto wybrać modele, które zakończą się nad linią bioder. Natomiast szczupłe kobiety, które chcą podkreślić figurę, mogą wybrać krótkie ramoneski, w których wyeksponują swoje walory. Jeżeli chodzi o styl, kurtki te mogą być łączone z różnymi ubraniami. Noszą je nie tylko kobiety, które lubią rockowe, drapieżne stylizacje, ale także te, które preferują elegancję lub sportową wygodę.

Do czego pasują ramoneski?

Ramoneski można nosić z wieloma ubraniami. Dobrze wyglądają do nich zarówno dopasowane spodnie typu rurki, jak i poszarpane jeansy. Odpowiednie będą także chinosy odsłaniające kostki. Można je założyć np. do sportowych butów. Ramoneski świetnie komponują się także eleganckim stylem. Warto dobrać do nich ołówkowe spódnice, które podkreślą sylwetkę, ale pozostaną w rockowym stylu. Do takiej stylizacji odpowiednie będą szpilki i kopertówka na łańcuszku. Oprócz tego, warto dopasować do spódnicy elegancką koszulę. Ramoneski to także świetny dodatek do sukienek koktajlowych czy kombinezonów. Dzięki takim połączeniom, stylizacje prezentują się oryginalnie i zwracają na siebie uwagę każdego miłośnika najnowszych trendów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *