Jak odróżnić oryginalne perfumy od podróbek? Proste sposoby!

Flakon perfum

Perfumy to nie tylko piękny zapach. Dobrej jakości nie tylko mają niepowtarzalną woń, ale też charakteryzują się długą trwałością. Jeżeli zależy nam nie tylko na zapachu, alei oryginalnej marce, warto jest wiedzieć, jak odróżnić je od podróbek. Na co zwarto zwracać uwagę?

Jaka powinna być cena dla oryginalnych perfum?

Oryginalne perfumy, szczególnie te związane ze znanymi markami kosztują dużo. Czasem nawet bardzo dużo. Owszem, zdarzają się promocje, na które często pozwalają sobie szczególnie sklepy stacjonarne, ale i tak zazwyczaj większość z nas może uznać, iż są one wysokie. Jeżeli jednak dostajemy szansę na zakup markowych perfum po okazyjnej, naprawdę atrakcyjnej cenie, istnieje bardzo spora szansa na to, że są podróbkami. Mimo dużych możliwości obniżek cen sklepów, są pewne progi, których przekroczyć nie mogą, więc zbyt niska cena powinna być traktowana przez nas z dużą podejrzliwością.

Jak poznać oryginalne perfumy po opakowaniu?

Opakowanie markowych oryginalnych perfum to nie byle co. Są one ważną częścią samego produktu i traktowane są z należytą dbałością o każdy szczegół. Zaczynając już od folii, która powinna ściśle przylegać do kartonika, a samo sklejenie znajdować się po prawej stronie. Sam kartonik powinien być wykonany porządnie i ze wszystkimi tłoczeniami, właściwą czcionką i fakturą, a także wykonane z grubego papieru wysokiej jakości. Ważna rzecz – każdy oryginalny perfum ma na spodzie kartonika numer seryjny.

Markowe perfumy

Jak powinien wyglądać flakonik perfum?

Opakowanie z zewnątrz może być trudne do zweryfikowania, szczególnie jak nie ma się oryginalnych perfum z pewnego źródła dla porównania, a jeszcze trudniej odróżnić oryginał od podróbki po flakonie. Oryginalne marki bardzo przykładają się do buteleczek, które są wykonane perfekcyjnie. Sam atomizer także powinien być odpowiedni, to jest wykonany z jednego elementu. Na pewno istotne będzie zwrócenie uwagi na wielkość korka, kształt buteleczki, jej odcień, a także nadruk na niej. Powinny się one zgadzać z oryginałem pod każdym względem, niezależnie od ilości szczegółów. Oryginalne perfumy mają flakoniki zawsze takie same. Innymi słowy buteleczka powinna być bez żadnych wad, wyblakłych kolorów, krzywej czcionki i czy innych drobnych niedoskonałości.

Jakie jest zapach oryginalnych perfum?

Przede wszystkim oryginalne perfumy mają dość szeroką gamę zapachów, a te uwalniają się w trzech etapach. Pierwszy tuż po aplikacji, a dwa pozostałe kilka godzin później. Czym odróżniają się fałszywe perfumy? Przede wszystkich wyczuwalny jest tylko pierwsza nuta zapachowa, a pozostałe już nie, sam perfum z kolei utrzymuje się bardzo krótko i bardzo szybko przestaje być w ogóle wyczuwalny. Oryginalne perfumy wyróżniają się trwałością zapachu, który czuć jeszcze wiele godzin po pierwszej aplikacji.

Gdy więc mamy w planach zakup dobrej jakości perfum, oryginalnej i znanej marki, dobrze jest wcześniej wiedzieć na co zwrócić uwagę i przede wszystkim nie dać się nabrać niskim okazyjnym cenom. Owszem, atrakcyjne promocje mogą się zdarzyć, ale mimo wszystko zarówno w tym wypadku, jak i przy dostrzeżeniu jakiekolwiek niezgodności z oryginałem trzeba bardzo uważać. Przestrzeże nas to przed dokonaniem niewłaściwego zakupu, którego potem będziemy po prostu żałować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *