Kreatywne zabawki dla dzieci: Lego, plastelina, puzzle, co warto wybrać?

Kreatywne zabawki dla dzieci

Zabawki powinny nie tylko dostarczać dziecku radości, ale również je czegoś nauczyć i rozwijać jego kreatywność. Przedstawiamy najciekawsze, naszym zdaniem, zabawki kreatywne dla dzieci. Lego, plastelina, piasek kinetyczny czy puzzle muzyczne to tylko niektóre z nich…

Klocki Lego – kreatywne zabawki dla dzieci

Jak spędzać czas z dzieckiem w domu? Czym się bawić, aby dziecko mogło się przy tym czegoś nauczyć i rozwijać swoją kreatywność? Jedną z najpopularniejszych i najbardziej kreatywnych zabawek są klocki Lego, które uwielbia chyba każdy (bez względu na wiek). Jeśli nie wiesz, co zbudować z Lego – zobacz pomysły, których nie brakuje w internecie. Miasta, auta, roboty czy bohaterowie bajek to tylko kilka z nich… A jakie jeszcze zabawki kreatywno-edukacyjne warto kupić swojemu dziecku?

Zabawki dla rocznego dziecka

Kreatywne zabawki należy przede wszystkim dopasować do wieku dziecka, a także do upodobań malucha. Roczne dziecko raczej nie powie nam, co go najbardziej interesuje… Jednak możemy zauważyć już pewne tendencje i zachowania, które pozwolą nam wybrać odpowiednią zabawkę. Zatem jakie kreatywne zabawki warto kupić na pierwsze urodziny dziecka?

Na pewno dobrym pomysłem będą drewniane klocki (oczywiście odpowiedniej wielkości), z których maluch będzie mógł układać proste konstrukcje. Kreatywność rozwiną również oryginalne książeczki, które wydają dźwięki lub po otworzeniu układają się w jakiś konkretny kształt. Dobrym pomysłem będzie również chodzik kostka motoryczna edukacyjna, który pomoże w nauce chodzenia, a do tego wpłynie na rozwój zdolności manualnych.

Zestawy kreatywne plastyczne dla dzieci

Każde dziecko to prawdziwy artysta, dlatego warto rozwijać jego zdolności plastyczne nie tylko za pomocą kartki i kredek. Kreatywność ćwiczy się również dzięki zabawkom plastycznym, takim jak ciastolina, plastelina czy piasek kinetyczny. Ten ostatni świetnie sprawdzi się w czasie pandemii, gdy nie możemy wyjść z dzieckiem do prawdziwej piaskownicy. Taką zabawkę można porównać do mokrego piachu na plaży, nie jest on całkiem sypki i można formować go jak plastelinę, a do tego nie brudzi rąk, jest bezpieczny i dostępny w wielu kolorach.

A teraz jedna z najbardziej kreatywnych zabawek plastycznych dla maluchów… Pamiętasz bajkę Zaczarowany ołówek, w której narysowane przedmioty stawały się prawdziwe? Taki „ołówek” możesz kupić swojemu dziecku… Długopisy 3D, pozwalają stworzyć dowolną konstrukcję w zaledwie kilka sekund, a malucha ogranicza jedynie jego wyobraźnia.

Zabawki drewniane dla dzieci

Kreatywne puzzle i układanki

Oprócz klasycznych puzzli na półkach z zabawkami znajdziemy również te bardziej oryginalne, takie jak tangram magnetyczny czy puzzle muzyczne. Do kreatywnych zabawek należą również wszelkie układanki. Ostatnio dużą popularnością cieszą się te wykonane z filcu, np. hamburgery na guzik. Taka zabawka rozwija zdolność odwzorowywania kompozycji w określonej kolejności, ale także kreatywność – w końcu dziecko może stworzyć hamburgera, kanapkę czy szaszłyk według własnego upodobania. Do popularnych układanek należą również tory dla kuleczek, różne mozaiki i kostki logiczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *