Sposoby na zmniejszenie nosa. Jak zmniejszyć, zwęzić nos?

Nos i usta czarnowłosej kobiety

Krzywy nos może utrudniać oddychanie i być powodem bezdechu sennego, to zabieg, który można wykonać na NFZ, niektórzy decydują się na rynoplastykę ze względów estetycznych. Z poniższego artykułu dowiecie się, jakie zabiegi korygujące są dostępne w Polsce i jak można zmniejszyć go bez użycia skalpela.

Jak zmniejszyć nos?

Nos można zmniejszyć optycznie, przy użyciu makijażu. Kobiety często konturują swoją twarz z pomocą bronzera i rozświetlacza, tak by wyglądała na smuklejszą. W celu poprawy nosa można także skorzystać z rynoplastyki w klinice medycyny estetycznej. Zmniejszenie nosa to zabieg oferowany przez ClinicForYou, wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym, w zależności od oczekiwanego efektu. Można także poddać się kuracji liftingującej, która polega na tym, że w czubek nosa wstrzykuje się wypełnienie. Efekty liftingu z wypełnieniem utrzymują się od pół roku do roku.

Kiedy warto zdecydować się na rynoplastykę?

Warto zdecydować się na plastykę nosa wraz z korektą, jeśli mamy krzywą przegrodę nosową. Część osób decyduje się na rynoplastykę przy krzywej przegrodzie. Korekta ze względów zdrowotnych jest refundowana przez NFZ, jednak jest to coś innego niż zabieg rynoplastyki w klinice medycyny estetycznej.

Na NFZ poprawia się przegrodę w celu podniesienia komfortu życia, podczas zabiegu nie wykonuje się stylistycznych poprawek nosa, to jest domena klinik medycyny estetycznej.

Jak zmniejszyć nos bez użycia skalpela?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, nosek można także optycznie zmniejszyć, konturując go. Konturowanie twarzy i nosa wymaga jednak wprawy, jest więc to opcja dla cierpliwych pań. Na nozdrzach należy narysować jaśniejsze i ciemniejsze kreski. Ważne jest rozświetlenie grzbietu i narysowanie kreseczek, tak, by optycznie zmniejszały nos. Rozświetlacz sprawia, że krzywizna jest mniej widoczna. Na koniec cały nosek należy przypudrować, tak, by nie odznaczał się od reszty twarzy.

Zmniejszanie nosa kwasem hialuronowym

W ostatnim czasie na popularności zyskuje zabieg zmniejszania nosa przy użyciu kwasu hialuronowego. Jest to procedura nieinwazyjna w strukturę kostną, polega ona na wstrzyknięciu preparatu w wybrane miejsca. Cały proces trwa raptem 30 minut, a pierwsze efekty są widoczne już na drugi dzień, po zejściu opuchlizny. Efekt zmniejszania nosa utrzymuje się przez 10 miesięcy.

Joga twarzy na mniejszy nos

Nasz nos to w rzeczywistości chrząstka i około 70% wody, co znaczy, że można go modelować także, manipulując ilością wody w organizmie. Można wykonywać specjalne ćwiczenia, na zmniejszenie nosa czy na podniesienie jego czubka, zachęcamy do własnych eksploracji. Żeby podnieść czubek nosa, należy go lekko ścisnąć i podnieść ku górze, ruch ten powinno się powtórzyć przynajmniej 50 razy! Ważna jest także systematyczność, po pewnym czasie efekty powinny być widoczne gołym okiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *