Eleganckie włoskie łazienki – jakie meble? Jakie dodatki do łazienki w stylu włoskim?

Łazienka w stylu włoskim

Planujesz udekorować swoją łazienkę w eleganckim, włoskim stylu i nie wiesz, jakie meble będą odpowiednie do tego wystroju? W niniejszym artykule przedstawimy ci sposoby na właściwe dopasowanie mebli i dodatków w stylu włoskim, aby nadać prawdziwy, klasyczny klimat. Przed przystąpieniem do projektu należy zapoznać się z samą tematyką włoskiego stylu.

Czym charakteryzuje się włoski styl?

Styl włoski charakteryzuje się przede wszystkim swoją klasycznością, innowacyjnością i kreatywnością. Zaprojektowanie eleganckiej łazienki w tym stylu jest nie lada wyzwaniem. Dlaczego? Ponieważ nie każda dobrana dekoracja odpowiada kolorystyce ścian. Jeśli masz problem w doborze koloru wnętrza, bądź mebli, czy dekoracji to już wyjaśniamy. Najpopularniejszymi kolorami, jakimi można urządzić naszą łazienkę we włoskim stylu to biel, beż i szarość. Warto zaznaczyć, że styl włoski kocha płynność, czyli mniej wyrazistych kontrastów, aby nadać spokojny klimat wnętrza. Starajmy się nie mieszać różnych stylów. Dlaczego? Istnieją różne style zbliżone do włoskiego klimatu tj. nowoczesność. Jednakże z taką różnicą, że nowoczesny trend posiada wiele możliwości dopasowań mebli, czy dodatków do każdego koloru ścian – styl włoski ma ograniczenia.

więcej w temacie:  Włoskie płytki do łazienki – dlaczego warto je wybrać?

Jakie meble będą odpowiednie do łazienki we włoskim stylu?

Meble są najważniejszą częścią dekoracyjną każdego pomieszczenia. Dbamy o to, aby sprawowały nie tylko użyteczną funkcję, ale także wizualną. Jeśli chcemy udekorować elegancką łazienkę w stylu włoskim, należy pierw zastanowić się nad kolorem ściany. Jeżeli zdecydujemy się na kolor beżowy, to najlepszym połączeniem będą białe meble i dodatki z nutką koloru czarnego. Przy białej ścianie, beżowe akcesoria świetnie będą się sprawowały. Jeśli chodzi o wybór konkretnych mebli to zaletą stylu włoskiego są eleganckie, zwisające żyrandole, głębokie wanny, ogromne lustra i wysokie, bądź płaskie zlewy. Warto zaznaczyć, że meble powinny być wykonane z wodoodpornego materiału.

Jakie dodatki wybrać do eleganckiej łazienki w stylu włoskim?

Najlepszym, a zarazem najważniejszym elementem dekoracyjnym każdej eleganckiej łazienki są płytki w stylu włoskim. Przy doborze odpowiedniego koloru płytek, warto pomyśleć nad kolorem mebli jakim chcemy udekorować. Płytki włoskie można umieścić nie tylko na podłodze ale także na ścianie, aby klimat wnętrza odpowiadał stylowi włoskiemu. Przy małej łazience zalecane są włoskie płytki koloru białego, ponieważ ciemne kolory będą sprawiały, że pomieszczenie stanie się ciasne. Oprócz płytek we włoskim stylu, warto zaopatrzyć swoją łazienkę wysokimi kwiatami w donicach. Przy małych łazienkach zalecane są niewielkie doniczki z kwiatami, które powinny być umieszczone na półkach.

więcej w temacie:  Jakie włoskie płytki do łazienki warto wybrać?

2 Comments

  1. Będę robić na wiosnę remont i chyba zdecyduję się na łazienkę we włoskim stylu – podobają mi opisane przez państwa rozwiązania, a do tego klasyczne pomieszczenie zawsze będzie modne.

  2. Tez podobają mi się łazienki we włoskim, lub francuskim style. Przede wszystkim marzy mi się wanna wolnostojąca, ale to jest naprawdę duży koszt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *