Jakie zabawki dla 3 latka? Lista 5 fajnych zabawek dla dziewczynki i chłopca

Dziecko bawiące się klockami

Dzieci w wieku 3 lat są już dobrze rozwinięte manualnie, do tego bardzo chętnie uczą się nowych rzeczy i chłoną wiedzę. Uwielbiają się także bawić, a co z tym idzie warto pomyśleć o zabawkach dostosowanych do ich wieku, które nie tylko będą bawić, ale i uczyć. Poniżej lista 5 zabawek dla 3-latków, zarówno dziewczynek, jak i chłopców.

  1. PlayDoh Zestaw Dentysta
  2. Gra Potwory do Szafy
  3. Mały odkrywca, w domu i w przedszkolu
  4. Magiczny piasek
  5. Klocki magnetyczne

Gdzie szukać zabawek dla 3-latków?

Każdy rodzic, a także każda osoba, która planuje zakup zabawek dla dziecka w pierwszej kolejności zastanawia się nad tym, gdzie można je nabyć. Niewątpliwie sklepów z zabawkami i akcesoriami dla dzieci nie brakuje i zarówno sklepy stacjonarne, jak i internetowe serwują nam naprawdę szeroki wybór zabawek dla najmłodszych.

Pod wieloma względami najłatwiej jest szukać online. Wybór zazwyczaj jest większy, a same zakupy wygodniejsze, jeżeli nie do końca wiemy, co kupić. Co więcej, w sklepach z zabawkami online można szukać zabawek po kategoriach wiekowych, jak w sklepie: urwis.pl/wiek/zabawki-dla-3-i-4-latka. To zdecydowanie ułatwia sprawę, ale pytanie brzmi, które zabawki warto mieć na uwadze, wybierając je dla 3 letniego dziecka?

1. PlayDoh Zestaw Dentysta

PlayDoh to jedna z najbardziej znanych marek zabawek kreatywnych. Ich zestawy już od lat cieszą się dużą popularnością, a wśród nich można znaleźć zestaw z Dentystą. Dzieci wykonują zęby z ciastoliny i mogą leczyć je jak prawdziwi dentyści przy pomocy akcesoriów stomatologicznych. Zabawka ta rozwija wyobraźnie i kreatywność, a przy okazji zaznajamia maluchy z obowiązkiem chodzenia do dentysty.

PlayDoh Dentysta Zabawka Kreatywna

2. Gra Potwory do Szafy

Już dzieci w wieku 3 lat można zaznajamiać z grami planszowymi, które będą nie tylko bawić, ale i uczyć. Gra Potwory do Szafy jest w pełni kooperacyjna, to znaczy wszyscy uczestnicy gry dążą do tego, by zagonić potwory do szafy. Jest to doskonała zabawa dla całej rodziny, także przed snem! Żaden potwór nie będzie nam straszny.

GGra plansowa Potwory do Szafy

3. Mały odkrywca, w domu i w przedszkolu

Nie jest to jedyna gra od Trefl, ponieważ można spotkać całą gamę gier edukacyjnych skierowanych do dzieci w wieku przedszkolnym. Podczas zabawy dzieci mogą poszerzać swoją wiedzę i zainteresowania, a liczne plansze edukacyjne gwarantują różnorodność zadań do wykonania. Dodatkowo w zestawie znajduje się magiczny ołówek, niemała gratka dla każdego dziecka.

Gra edukacyjna dla dzieci mały odkrywca

4. Magiczny piasek

Obok zabaw w ciastoliną, drugą popularną zabawką jest piasek kinetyczny. Zestawów z nim można znaleźć wiele, dzięki czemu dzieci mogą pobudzić swoją wyobraźnię i kreatywność tworząc postacie zwierząt, muszelek, tworzyć zamki i inne budowle. To doskonała zabawa dla dzieci, a sam piasek ma ciekawe właściwości – łatwo przesypuje się przez ręce, jednocześnie pozostając cuchy i świetnie się z nie lepi różne kształty.

Magiczny piasek kinetyczny

5. Klocki magnetyczne

Klocki w życiu każdego dziecka odgrywają dużą rolę i niewątpliwie pobudzają jego kreatywność oraz zdolności manualne. Alternatywą dla tradycyjnych klocków są te magnetyczne. Mają one wbudowane silne magnesy, dzięki czemu można nimi formować najróżniejsze budowle. Najczęściej maję one kształty figur geometrycznych.

Klocki magnetyczne

Oczywiście podana wyżej lista powinna być traktowana jako przykładowe pomysły na prezenty dla dzieci w wieku 3 lat. Wybór zabawek jest zdecydowanie większy i obejmuje najróżniejsze zabawki mniej lub bardziej edukacyjne. Klocki, lalki, puzzle, figurki, zabawki interaktywne, książeczki… naprawdę jest tego bardzo dużo. Dzieci też są różne, najlepiej więcej wziąć pod uwagę nie tylko wiek malucha, ale i jego zainteresowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *