Gdzie zaprosić dziewczynę na randkę?

Kolacja w restauracji

Gdzie zaprosić dziewczynę na randkę? Można iść na spacer, do kina, restauracji, lecz… każdy z tych pomysłów najeżony jest wieloma pułapkami. Dlatego podsuwamy kilka inspiracji oraz radzimy, czego się wystrzegać.

Gdzie umówić się na randkę?

Zaraz podrzucimy ci kilka pomysłów, zanim to jednak nastąpi, mamy wskazówki, do których zawsze należy się stosować. Pierwsza z nich brzmi – na pierwszą randkę umawiaj się zawsze w miejscu publicznym. Dzięki temu ośmielisz swoją wybranką, a także upewnisz ją, że nie ma się czego obawiać. Ze zwykłej ostrożności dziewczyna może ci odmówić, jeśli zaproponujesz kolację u siebie.

Wybierz miejsce neutralne. Nie bez powodu kawiarnia, kino czy restauracja cieszą się tak dużą popularnością wśród „świeżych” par. To grunt, na którym oboje będziecie czuć się pewnie.

Chcesz wykazać się większą oryginalnością? Żaden problem, tak też można, dopasuj jednak miejsce spotkania do zainteresowań dziewczyny. Nie zabieraj jej na paintball, jeśli nie masz pewności, że ona naprawdę lubi tę grę. Ani na gokarty, gdzie konieczność jazdy wśród rozpędzonych samochodzików niejedną osobę przyprawia o palpitacje serca. Wszelka adrenalina nie jest wskazana, gdy dopiero się poznajecie.

Wskazówki i pomysły na randkę podsuwa blog Polowki.pl, jeśli będziesz potrzebować więcej informacji dla randkowiczów, tam ich możesz szukać. A póki co, zaczynamy!

Kawiarnia, restauracja

Najbezpieczniejszy wybór to kawiarnia. Zwykle nie trzeba w niej rezerwować miejsca, a kawę lub herbatę oraz ciastko każdy lubi, prawda? Niezobowiązująca atmosfera sprawi, że szybciej zaczniecie ze sobą swobodnie rozmawiać. Chcesz zrobić większe wrażenie na dziewczynie?

Zabierz ją do restauracji. Tylko nawet w tak uniwersalnej propozycji kryje się wiele pułapek. Przede wszystkim, ważny jest wybór charakteru knajpki. Unikaj egzotycznych kuchni, które nie każdemu smakują. Sushi, kuchnię indyjską czy nawet burgery zostaw na inną okazję. Wybierz bistro, w którym codziennie zmienia się menu lub włoską restaurację, bo tam każdy znajdzie coś dla siebie.

Druga, istotną kwestią, jest rezerwacja stolika. Rób to zawsze, nawet gdy masz pewność, że stoliki będą wolne. Lepiej dmuchać na zimne, niż przyjść do lokalu i odejść z kwitkiem.

Kino/teatr

Pomysłem równie oklepanym, ale co za tym idzie – sprawdzonym, jest kino. Natomiast proponując teatr, na pewno zdobędziesz kilka dodatkowych punktów. Tylko, co jest ważne, film bądź spektakl niech wybierze twoja partnerka.

Często zwraca się uwagę na to, że kino lub teatr nie do końca są dobrymi pomysłami, ponieważ uniemożliwiają rozmowę. Lecz to szybko może przerodzić się w zaletę – jeśli jesteś nieśmiały lub nie masz doświadczenia w „randkowaniu”, możesz w ten sposób przełamać pierwsze lody. A po filmie zaprosić dziewczynę na lody, kawę lub na spacer i jako punkt zaczepienia, rozpocząć rozmowę o obejrzanej produkcji.

Spacer

A skoro o spacerach była mowa, to nie sposób nie wspomnieć, że to może być również odrębny pomysł na randkę. Tylko od razu nawiążemy do tego, co pisaliśmy na początku – wybierz miejsce często uczęszczane, najlepiej park lub inny teren rekreacyjny. Jeśli ona lub oboje macie psiaki, zaproponuj, aby zabrać je ze sobą. Nie dość, że znów zapunktujesz, to jeszcze naturalnie wywiąże się temat do rozmów.

Escape room

Oryginalnym pomysłem na pierwszą randkę jest wizyta w pokoju zagadek, czyli w popularnym escape roomie. Aby się z niego wydostać, musicie współpracować, razem szukać tajemniczych wskazówek i interpretować je. Ma to wiele plusów. Z jednej strony jesteście w miejscu publicznym, natomiast z drugiej macie zapewnioną intymność. Działacie razem, świetnie się przy tym bawiąc. A na koniec, po wyjściu, temat do rozmów pojawia się sam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *