Hostessa – czym się zajmuje, gdzie można pracować jako hostessa?

hostessa na recepcji

Wiele młodych kobiet szuka zajęcia dorywczego. Jednym ze sposobów dla nich na zarobek jest praca jako hostessa. Gdzie mogą szukać zatrudnienia? Czym się zajmują hostessy? Jakie są ich stanowiska pracy?

Gdzie może szukać zatrudnienia hostessa?

Zdarza się, że modelki i hostessy zatrudniają firmy, które decydują się na długotrwałą tego typu reklamę dla przedsiębiorstwa. Czasami zleceniodawcami są sieci sklepów lub właściciele galerii handlowych. Najczęściej jednak jest tak, że hostessy zatrudnia i wynajmuje agencja Essential Models, a później są delegowane na konkretne akcje promocyjne.

Tak więc najlepiej, by szukając pracy jako hostessy, kobiety zgłaszały się bezpośrednio do agencji. Dzięki temu nie tylko zostaną właściwie przeszkolone, ale i będą miały zapewnioną w miarę ciągłą pracę, a nie czasowe akcje. To daje większą stabilizację, ale i pozwala przyzwyczaić się do specyfiki danego zajęcia. Dzięki temu łatwiej wykonywać swoje zadania.

Czym się zajmuje hostessa?

Hostessa ma wiele zadań. Właściwie zależą one od tego, jaką formę przyjmuje kampania reklamowa. Może na przykład prowadzić małe, kameralne akcje promocyjne, jak i duże targi czy konferencje. Praca hostessy może polegać na promowaniu marki, produktu lub usługi. Dzięki pięknej aparycji, wysokiej kulturze osobistej i umiejętności nawiązywania kontaktów, z łatwością może prowadzić rozmowy z klientami, kontrahentami. Najczęściej hostessy wręczają ulotki, gratisy, ale i informują o tym, co jest przedmiotem kampanii. Hostessy na promocje mogą pracować w hipermarketach, galeriach handlowych, na głównych miejskich deptakach i na terenach imprez masowych: koncertów, zlotów, festynów.

Oczywiście to nie wszystko. Bardzo często hostessy wynajmowane są do promocji firm na targach branżowych. Nakierowują klientów i kontrahentów tak, by dotarli do stoiska promowanej marki. Wręczają przy tym ulotki, gratisy, ale i wstępnie opowiadają o zleceniodawcy. Dzięki temu, że mają doświadczenie w nawiązywaniu kontaktów z obcymi, z łatwością są w stanie poradzić sobie ze zwróceniem na siebie uwagi, by w efekcie – doprowadzić klienta we wskazane miejsce.

Hostessy potrzebne są również na konferencjach. Tutaj częściej pełnią rolę obsługi wydarzeń. Zaczynając od parkingu – mogą wskazywać miejsca na pojazdy, prowadzić do wejścia, witać gości i sprawdzać ich dane na listach, przedstawiać plan wydarzeń. Często hostessy na konferencjach opiekują się obcokrajowcami, gdyż są w stanie pełnić rolę tłumaczek. Pracowniczki agencji mogą nawet dbać o przebieg wydarzeń pełniąc rolę konferansjerów, a nawet zapewniać atrakcje w postaci zabaw integracyjnych, tańca.

Gdzie można pracować jako hostessa?

Właściwie na to pytanie odpowiedziano już wcześniej. Hostessa może pracować w sklepach, w galeriach, na ulicach, w miejscach, w których odbywają się ważne wydarzenia. Może też wykonywać swoje zadania na terenie centrów konferencyjnych i targowych. Wszędzie tam, gdzie prowadzone są akcje promocyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *