Myjka obrotowa pojemników – jak działa? Gdzie sprawdzi się automatyczna myjka do pojemników?

myjka do pojemników

Nowoczesne myjki pojemników muszą spełniać wymogi zarówno higieniczne jak i wytrzymałościowe oraz gwarantować bezpieczeństwo użytkowania. Jak działają obrotowe myjki pojemników i gdzie można je wykorzystać?

Gdzie wykorzystuje się myjki do pojemników?

Technologie, wykorzystywane w zakładach przetwórstwa spożywczego, poddane są restrykcyjnym przepisom sanitarnym. Kontakt z żywnością nakłada szereg warunków, jakie muszą spełniać eksploatowane maszyny i urządzenia. Ważnym elementem, w procesie przetwórstwa, jest myjka obrotowa pojemników, która jest przeznaczona do sprawnego i skutecznego czyszczenia pojemników.

Urządzenie wykorzystywane jest w celu zapewnienia higieny skrzyń i pojemników przeznaczonych do przechowywania produktów przetwórstwa mięsnego. Stosuje się ją z powodzeniem w zakładach przemysłowych produkujących pieczywo, pozwala na zachowanie czystości w ciastowni, obrabialni i piecowni. Myjka obrotowa pojemników ułatwi pracę nie tylko w piekarni (zfm-online.com), sprawdzi się również doskonale w procesie przetwórstwa garmażeryjnego. Funkcjonalne systemy myjące mogą być stosowane praktycznie w całej gastronomii.

Na czym polega działanie obrotowej myjki do pojemników?

Zautomatyzowany system działania obrotowej myjki pozwala na szybkie i dokładne mycie pojemników plastikowych i aluminiowych o różnych gabarytach, nadaje się również do czyszczenia pokryw. Urządzenie wyposażone jest dysze, które zasilane są specjalną pompą. Dysze dają możliwość regulowania ich kierunku działania, a woda w myjce wypływa z nich pod dużym ciśnieniem. Rozmieszczenie dysz w całym tunelu myjki pozwala na mycie pojemników z każdej strony.

Wkomponowany, w system myjki obrotowej, dozownik detergentu umożliwia pobranie środka myjącego odpowiednio do ilości wody. Urządzenie wyposażone jest w system podgrzewania wody do właściwej, na potrzeby czyszczenia, temperatury.

Nowoczesny system pozwala również na pobranie i wykorzystanie ciepłej wody z sieci wodociągowej. Proces mycia i płukania odbywa się automatycznie, bez potrzeby dodatkowej, manualnej obsługi urządzenia. Zintegrowany z myjką moduł suszący daje możliwość osuszenia pojemników bezpośrednio po wypłukaniu.

Jakie są zalety automatycznej myjki do pojemników?

Dzięki systemowi regulowanej prowadnicy dociskowej automatyczna myjka obrotowa może służyć do obsługi pojemników różnej wielkości. Firmy, produkujące tego typu urządzenia, oferują produkty o standardowych parametrach, jednak na potrzeby klienta istnieje możliwość dostosowania funkcji do indywidualnych potrzeb.

Ogromną zaletą myjek jest oszczędność czasu produkcji, co przekłada się bezpośrednio na wysokość osiąganych zysków. Ekonomiczny aspekt związany jest też z wysoką energooszczędnością urządzeń, układ grzewczy nie pobiera dużej ilości energii elektrycznej. Zamknięty układ krążenia wody również wpływa na niskie koszty eksploatacji, główny zbiornik jest uzupełniany wodą z płukania.

Dostępne na rynku myjki, wysokiej jakości, są wykonane z tworzywa, które cechuje duża odporność na żrące substancje chemiczne. Istotne, że nowoczesna technologia sprzyja ochronie środowiska naturalnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *