Ile zarabia bloger? Jak zarobić na prowadzeniu bloga?

Klocki ułożone w napis blog

Dyskusje na temat tego ile zarabia bloger, są wciąż żywo prowadzone, a chętnych na tego typu formę zarobku stale przybywa. Nie da się ukryć, że w ten sposób można zyskać szerokie grono odbiorców, chętnych wspierać dane konto wszelkimi możliwymi sposobami, w tym też przekazywać środki finansowe. O tym, jak zacząć karierę blogera i jak zarabiać dobre pieniądze, dowiesz się z poniższego artykułu.

O czym trzeba pamiętać, zakładając bloga?

Każdy, kto na poważnie myśli o założeniu własnego bloga nie powinien robić tego z nastawieniem o zarabianiu. Najważniejsza jest bowiem pasja i wartościowe treści. Oczywiście nie przekreśla to możliwości połączenia przyjemnego z pożytecznym. Inne formy zarabiania pieniędzy opisuje serwis normalna.pl, gdzie możesz szukać równie ciekawych inspiracji. Prowadząc bloga, warto zadbać o ochronę własności intelektualnej, ponieważ na tym polu często dochodzi do naruszeń i łamania praw autorskich. Inni użytkownicy często posługują się nie swoimi pomysłami, treściami czy nie wymieniają ich faktycznego autora, przez co cały trud i wysiłek włożony w daną pracę idzie na marne. Dlatego warto się w tej kwestii zabezpieczyć i zastrzec prawa do tworzonych treści. Każdy, kto lubi pisać i ma sporo wolnego czasu, może bez trudu poświęcić się tego typu działalności. Oczywiście blog nie musi ograniczać się do pisania artykułów, może składać się z fotografii lub autorskich filmików. Najbardziej popularną w obecnych czasach formą bloga jest wideoblog, który obejrzeć można np. na Youtubie. Ludziom lepiej się ogląda i słucha, aniżeli czyta. Jednak wbrew pozorom samo nagranie filmiku nie wystarczy. Aby był dobry w odbiorze, trzeba go odpowiednio zmontować, poprawić głośność tak, aby całość zachęcała do obejrzenia. Na to wszystko trzeba poświęcić trochę czasu. Temat bloga powinien dotyczyć indywidualnych zainteresowań i pasji, o których można tworzyć wartościowe materiały. Musisz pamiętać, aby zawierane w nich informacje były sprawdzone i rzetelne, aby nikt nie mógł ci zarzucić kłamstwa czy mijania się z faktami. Prowadzenie bloga nie jest łatwe i wymaga dużej samodyscypliny i zaangażowania. Oczywiście nie od razu Rzym zbudowano i na efekty trzeba trochę poczekać. Nie zniechęcaj się, jeśli np. w ciągu miesiąca nie urosła liczba odwiedzających. Jeśli będziesz systematycznie i profesjonalnie prowadzić bloga, zamieszczać na bieżąco ciekawe i rzetelne treści, to w końcu obróci się to na twoją korzyść.

Ile zarabia bloger?

Na to pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Od tego zależy jego zasięg oraz liczba obserwujących, subskrybujących i polecających go obserwatorów. Niektóre blogi nie zarabiają w ogóle, ponieważ nie są prowadzone w celach zarobkowych. Wiadome jest, że bloger, który zyskał już uznanie i popularność w sieci, może zarabiać miesięcznie nawet 10 tysięcy złotych. Jednak nigdy nie jest tak, że co miesiąc na jego konto wpływa taka sama kwota, ponieważ może być ona wyższa lub zdecydowanie niższa. Wszystko zależy od podejmowanych na danym blogu działań. Najbardziej znaną obecnie formą zarabiania na blogu jest współpraca z określonymi markami. Polega ona w głównej mierze na recenzowaniu produktu danego producenta w zamian za określone wynagrodzenie lub otrzymanie za darmo recenzowanego właśnie produktu. Można spróbować stworzyć własną markę, ale to wymaga ogromnego nakładu pracy i nie zawsze się to udaje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *