Jak rozpoznać podróbki ubrań? Gdzie kupować markowe ubrania?
Nie ma co ukrywać, że na rynku jest bardzo dużo ubrań i ciągle powstają nowe. Niestety, wiele markowych ciuchów jest podrabianych, a często nie tak łatwo jest je odróżnić od oryginałów. Jeśli chcesz wiedzieć, w jaki sposób rozpoznać falsyfikaty i gdzie kupować markowe ubrania, by mieć pewność ich autentyczności, czytaj dalej!
Jak rozpoznać podróbki ubrań?
Pierwszą rzeczą, która odróżnia markowe rzeczy, to logowania, charakterystyczne wzory i metki z informacją producenta. Niestety, również te elementy są coraz skuteczniej kopiowane. To, że dana rzecz ma metkę czy logo, nie oznacza, że jest oryginalna. Jak więc rozpoznać podróbki ubrań? Markowe i oryginalne ciuchy powinny być wysokiej jakości i to główna cecha, która odróżnia je od tzw. fake’ów. Zwróć uwagę na szwy, wykończenia czy sam materiał, już po tej analizie można poznać, czy dana rzecz faktycznie pochodzi od pewnego źródła.
Jeśli dalej nie masz pewności co do autentyczności danego ciucha, warto przyjrzeć się logowaniom. Marki premium nie pozwalają sobie na to, by było ono niechlujne. Logotyp zawsze jest idealny, znajduje się w konkretnym miejscu i umieszczony jest estetycznie, co rzadko zdarza się w podorabianych ciuchach. Nie pomijaj również metki. Specjalne obszycie oraz informacje na niej zawarte, również pomogą Ci w ustaleniu, czy masz do czynienia z markowymi ubraniami, czy nie. Zdecydowanie warto poświęcić czas na sprawdzenie tych kwestii.
Dlaczego nie warto kupować podróbek ubrań?
Markowe ubrania czy gadżety potrafią być kosztowne i nie jest to żadną tajemnicą. Warto jednak kilka razy przemyśleć sprawę, zanim sięgnie się po podróbkę. Co prawda kupno podrobionych ubrań nie jest karalne, jednak pod kątem moralnym i etycznym jest to praktyka niedopuszczalna. Nie dość, że jest to kradzież czyjejś własności, to produkcja podrobionej odzieży często odbywa się w warunkach urągających ludzkiej godności, a osoby je szyjące zarabiają marne grosze.
Dodatkowo podrobione ubrania są zazwyczaj niskiej jakości, a do tego nie znamy ich składu i nie mamy pewności, że np. użyte barwniki nie będą dla nas szkodliwe lub nie będą powodowały alergii i innych chorób. Warto również pamiętać, że kupując podrobione ciuchy, nie mamy prawa do reklamacji, a jest to podstawowe prawo konsumenta, jeśli kupujemy markowe ubrania.
Gdzie kupować markowe ubrania?
Jeśli chcemy mieć pewność, że kupujemy oryginalne markowe ubrania, najlepiej wybrać się do butiku danej marki lub dokonać zakupów na ich oficjalnej stronie internetowej. Można również skorzystać z platform sprzedażowych typu Answear czy Zalando, czyli dużych partnerów sprzedażowych, którzy w swojej ofercie posiadają jedynie oryginalne rzeczy danych marek. Często markowe ubrania sprzedawane są na portalach aukcyjnych lub sprzedażowych typu Vinted czy OLX, jednak ich oryginalność może budzić wątpliwości. Zdecydowanie lepiej korzystać z oficjalnych kanałów sprzedażowych danych marek.
Jak widać, pomimo tego, że podróbki często na pierwszy rzut oka są trudne do odróżnienia od oryginalnych ciuchów, nie warto ich kupować. Niska jakość, czy brak reklamacji to tylko niektóre z powodów, dla których nie powinny być one w naszych oczach atrakcyjne.
Fajnie byłoby nosić same markowe ubrania, ale jak się nie ma tyle kasy to zawsze mozna znaleźć jakieś tańsze alternatywy, np. w ciucholandach. Ale żeby od razu po podróbki sięgać? No nie, nie robimy tak!
Ja kupuje duzo uzywanych ciuchow, ale nie patrze na to czy to podrobki czy nie, no bo jakie to ma znaczenie? 😉 no ale jak chodzi o kupowanie nowych ubrań, to fakt, tylko markowe, kupowanie podróbek to okradanie danej marki.
Mój sprawdzony patent na to, jak rozpoznać podróbki ubrać, to znalezienie metki. Jeśli będzie oryginalna i w poprawnym miejscu, to jest duża szansa, że ubranie jest oryginalne!