Jak zachować się na pierwszej randce?

Różowe tulipany i drewniane serce

Pierwsza randka zawsze wiąże się z pewnymi obawami. Nie wiesz jak powinnaś się ubrać, jak się zachować, co powiedzieć. Ten poradnik podpowie Ci jakie zachowanie będzie mile widziane, a jakim zrazisz do siebie mężczyznę.

O czym rozmawiać z mężczyzną?

Jeśli znajdziecie wspólny temat do rozmowy to już połowa sukcesu. Tak naprawdę powinniście porozmawiać o swoich pasjach, tym, gdzie lubicie jeździć, co czytacie lub oglądacie. Podczas takiej rozmowy na pewno dowiesz się czy macie jakieś wspólne zainteresowania. Kiedy rozmawiasz bądź sympatyczna, jednak nie nachalna. Nie wpatruj się zbytnio w oczy mężczyzny ani nie wykonuj żadnych jednoznacznych gestów jak zabawa włosami. Słuchaj z aprobatą tego, co on mówi, ale też zadawaj pytania – pokażesz wtedy, że jesteś zainteresowana jego wypowiedzią.

Pierwsza randka – jak sprawić by była udana?

Na początku warto wyjaśnić jedną kwestię. Przede wszystkim nie ma sensu podtrzymywanie na siłę kontaktu. Jeśli już na początku spotkania widzisz, że rozmowa się nie klei, a Ty nie masz ochoty kontynuować znajomości, lepiej użyj jakiejś wymówki, by skrócić randkę. Dasz wtedy do zrozumienia, że nic z tego nie będzie. Kiedy jednak już na wstępie mężczyzna Ci się podoba, zrób wszystko, by i on chciał dalej się spotykać.

Kobiety często popełniają błąd zwierzając się ze swoich kompleksów. Jeśli mężczyzna się z Tobą umówił oznacza to, że w jego oczach jesteś piękna, więc po co to zmieniać? To samo dotyczy także prywatnych problemów. Wiadomo, że każdy z nas je ma, ale romantyczny nastrój randki szybko pryśnie kiedy zaczniesz opowiadać o tym, że babcia niedługo idzie do szpitala, a Ty nie możesz zdać końcowego egzaminu na prawo jazdy. Lepiej też jeśli na randkę przyjdziesz w dobry nastroju, dlatego wybierz na spotkanie dzień, kiedy masz „wolną głowę” od trapiących myśli i spraw. Na pewno zrobisz dobre wrażenie na mężczyźnie kiedy pozwolisz mu działać czyli delikatnie dasz do zrozumienia, że jesteś zainteresowana, ale nie zrobisz tego w sposób nachalny.

Aby i on był Tobą zainteresowany musisz wydać mu się intrygująca, nie zdradzaj więc swoich najskrytszych sekretów na pierwszej randce. Zostaw pewne kwestie dla siebie, a jeśli znajomość będzie rozwijała się dalej, na zwierzenia przyjdzie czas. Bądź tajemnicza i uwodzicielska. Nie musisz także na siłę podtrzymywać rozmowy – jeśli się nie klei to znaczy, że prawdopodobnie macie ze sobą niewiele wspólnego.

Jak się ubrać i pomalować na pierwszą randkę?

Na pewno warto ubrać się tak, by czuć się swobodnie. Załóż zatem ulubioną sukienkę, do tego jakiś dobrany kolorystycznie żakiet lub kardigan. Nie zapomnij także o delikatnym makijażu – warto tutaj postawić na minimalizm. Mocno podkreślone oczy i usta sprawią, że będziesz wyglądała mocno nienaturalnie. Skup się więc na podkreśleniu cery i lekko wytuszowanych rzęsach. Pamiętaj, że mężczyźni nie lubią kiedy kobieta wygląda jak clown. Twoja uroda ma być uwydatniona, a nie zamalowana.

Kobiety mają tendencje do wyobrażania sobie idealnych sytuacji i planowania w myślach. Powinnaś zdać się na intuicję, ale nie dążyć na siłę do realizacji swoich wyimaginowanych fantazji. Niech się po prostu dzieje. Na zakończenie spotkania warto abyście się po przyjacielsku pożegnali – to może być podanie ręki lub buziak w policzek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *