Jakie włoskie płytki do łazienki warto wybrać?

Łazienka

Planujesz remont swojej łazienki we włoskim stylu? Nie wiesz, jakie kafelki byłyby odpowiednie dla wystroju wnętrza? Jeśli nie masz pomysłu, czy też inspiracji jak udekorować swoją łazienkę włoskimi płytkami to w naszym poradniku pomożemy wybrać ci najlepsze włoskie płytki łazienkowe, które zadowolą nie tylko oko, ale też serce. Na sam początek warto zwrócić uwagę na jakość płytek włoskich, ponieważ nie każda kafelka jest odpowiednia do konkretnej łazienki. Oprócz samej jakości, ważna też jest kolorystyka, która ma nadać estetyczny ład pomieszczenia, ale o tym w niniejszym artykule.

Włoski styl kafelek – krótka charakterystyka

Styl włoski jest jednym z popularnych trendów ostatnimi czasy. Tym stylem zdobione są nie tylko wnętrza, ale też różne przedmioty, by poczuć włoski klimat. Wiele osób się zastanawia, co wyróżnia ten kraj, że stał się taki popularny? Przede wszystkim dokładność i precyzja – nie tylko w sferze sztuki, ale także architektury. Kolorem dominującym płytek w stylu włoskim jest kolor kremowy oddający ciepły, ulotny nastrój. Najlepiej będą się sprawowały, gdy połączymy beżowe włoskie płytki z białymi dekoracjami, aby kontrast pomieszczenia nadawał przyjemny klimat.

więcej w temacie:  Włoskie płytki do łazienki – dlaczego warto je wybrać?

Włoskie płytki – jakie wybrać?

Oprócz koloru płytki łazienkowej, który jest kwestią indywidualną, warto się zastanowić nad samą jakością kafelki. Może się okazać, że płytka, która została kupiona przez nas pękła z naturalnych przyczyn, ponieważ tworzywo nie było przystosowane do konkretnego pomieszczenia. W tym celu podpytaliśmy ekspertów z dziedziny architektury o najlepszą jakość tworzywa włoskiej płytki. Okazuje się, kafelki ceramiczne, oraz marmurowe są najodpowiedniejszymi materiałami, jeśli chcemy estetycznie i jakościowo udekorować naszą łazienkę, bądź też inne pomieszczenie. Eksperci zalecili także o zastosowaniu odpowiednich kolorów ścian do włoskich kafelek.

Gdzie najlepiej będą pasować włoskie płytki?

Płytka sama w sobie jest elementem dekoracyjnym. Oprócz wymienionej łazienki (w której kafelki włoskie najlepiej się prezentują) można jeszcze wyróżnić tarasy i balkony o grubym podłożu, czy też ozdobić basen płytkami w stylu włoskim. Kafelki włoskie do łazienek nie muszą służyć tylko jako samo podłoże. Większość osób stara wykorzystywać płytki jako ozdobę na ścianę, tworząc prawdziwe dzieło sztuki. Można udekorować, albo całą ścianę, albo jego część z użyciem odpowiednich kolorów przyjemnych dla oka.

więcej w temacie:  Jak urządzić łazienkę w bloku? Industrialne, glamour, włoskie łazienki w bloku…

Jeśli zamierzasz kupić włoskie płytki łazienkowe warto przejrzeć dokładnie wszystkie oferty i sprawdzić, czy dana kafelka nie jest zrobiona ze sztucznego tworu i co najważniejsze, sprawdzić ceny od sprzedającego. Zawsze można podpytać się w różnych marketach budowlanych, ponieważ wtedy mamy pewność, że dana płytka włoska jest odpowiedniej jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *