Zabawki hity, czyli czym chce się bawić każde dziecko?

Zabawki dla dziecka

Zabawki dla dzieci to temat rzeka, jako że na rynku jest ich naprawdę wiele. To często bywa sporym kłopotem zarówno dla rodziców, jak i innych kupujących, którzy chcą zrobić prezent maluchowi i jednocześnie mieć pewność, że będzie on trafiony. Czym aktualnie bawią się dzieci? Jakie są hity wśród zabawek?

Jak wybrać zabawki dla dzieci?

Dla wielu osób wybór zabawek dla dzieci może stanowić niemałe wyzwanie. Największym problemem jest przede wszystkim duże bogactwo rynku zabawkowego, który oferuje nam najróżniejsze produkty dedykowane zarówno dla tych młodszych, jak i nieco starszych pociech. Wybierając odpowiedni produkt tego typu, najlepiej kierować się dwoma zasadami – przeznaczeniem co do wieku (każda zabawka musi mieć takie oznaczenie), jak i zainteresowaniami dziecka. Wprawdzie reklamy bombardują nas różnymi propozycjami, ale jak wiadomo, każde dziecko ma inne upodobania.

Co wybrać dla dziecka mogą pomóc podpowiedzi dostępne w sieci. Chodzi tu nie tyle o sklepy, ile o doświadczonych rodziców, którzy dzielą się swoją wiedzą. Zabawki dla rocznego dziecka pomoże Ci wybrać ten wpis na blogu, a podobnych list można znaleźć więcej, także w kontekście dzieci starszych. Każdy wiek to inne zainteresowania, które warto obserwować. Rzecz jasna jest grupa zabawek, które cieszą się największą popularnością wśród dzieci.

Klocki hitem wśród zabawek

Gdyby poszukać zabawek, które cieszą się największą popularnością wśród dzieci, będą to zdecydowanie klocki. Ich największym plusem jest uniwersalność – rynek oferuje nam produkty zarówno dla dzieci w wieku około roku, jak i tych starszych, aż po wiek nastoletni. Nie można nie docenić ich walorów edukacyjnych, pobudzają wyobraźnię, zdolność myślenia przestrzennego, planowanie oraz zdolności motoryczne. Zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek można znaleźć niezwykłe zestawy.

Klocki dla dziecka

Samochodziki i lalki

W przypadku chłopców zazwyczaj samochodziki stanowią największe zainteresowanie, choć wiele dziewczynek także przejawia chęć zabawy nimi. Wybór także jest tu duży – odp prostych niewielkich modeli pojazdów, po te większe na baterie i radio, aż po pojazdy, umożliwiające samodzielne prowadzenie. Podobnie jest w przypadku dziewczynek, które uwielbiają lalki. W zależności od wieku będą to więc albo laki szmacianki, lalki bobasy lub najpopularniejsze – lalki Barbie.

Zabawkowe samochody

Puzzle dla każdego dziecka

Równie dużą popularnością cieszą się także puzzle, po które sięgają w równym stopniu zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Mają one walory edukacyjne, a znaczny wybór na rynku pozwala na dostosowanie ich pod względem wieku i zdolności umysłowych i motorycznych dziecka. Oprócz tradycyjnych puzzli, mamy do czynienia także z puzzlami podłogowymi (z pianki), 3D i 4D, drewniane, a także układanki klockowe.

Puzzle dla dziecka

Gry planszowe i ich rosnąca popularność

Z grami planszowymi mamy do czynienia od lat, jednak dopiero od niedawna ich popularność zaczęła gwałtownie wzrastać. Dzieje się tak przede wszystkim za sprawą rynku, który właśnie na tym polu zaczął bardzo się rozwijać. Do wyboru mamy więc gry planszowe dla dzieci w okolicach 3 lat, jak i tych starszych, które mogą być nie tylko doskonałą zabawą dla całej rodziny, ale i nieść ze sobą walory edukacyjne.

Pionki z gry planszowej

To rzecz jasna tylko kilka przykładów popularnych zabawek, po jakie chętnie sięgają dzieci. Ciężko wymienić konkretne zabawki czy zestawy, ponieważ to zmienia się z czasem. Inna kwestia to upodobania dziecka, a te zmieniają się wraz z wiekiem. Także od nas, jako rodziców będzie zależało, w którym kierunku pójdą zainteresowania malucha. Kierowanie się chwilą modą nie ma większego sensu – hitem jest to, co podoba się naszemu dziecku i czym z chęcią się bawi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *