Czym jest manicure hybrydowy? Jak samodzielnie zrobić hybrydy?

manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy jest świetną alternatywą dla tradycyjnych lakierów do paznokci. Jego główną zaletą jest trwałość, dzięki czemu łatwiej jest utrzymać nienaganny wygląd paznokci na dłużej, czasem nawet do trzech tygodni. Wadą bez wątpienia jest cena, koszt tej usługi w salonach kosmetycznych waha się w okolicy kilkudziesięciu złotych. Istnieje jednak sposób na zredukowanie tej ceny, a rozwiązaniem jest samodzielne wykonanie hybryd w domu.

Co jest potrzebne do zrobienia hybryd?

Na początku trzeba zainwestować w parę podstawowych rzeczy, należą do nich:

  • lampa LED lub UV,
  • pilnik oraz bloczek polerski,
  • narzędzie do usuwania skórek,
  • waciki bezpyłowe,
  • cleaner (płyn do oczyszczania i odtłuszczania płytki paznokcia),
  • baza pod lakierów,
  • lakier,
  • top coat (utwardza i nabłyszcza lakier).

Koszt tego zestawu może okazać się spory, jednak bardzo szybko się zwróci.

Od czego zacząć robienie hybryd?

Przygotowanie paznokci do hybryd nie różni się specjalnie od tradycyjnego manicuru. Najpierw nadajemy kształt paznokciom za pomocą pilnika, odsuwamy skórki lub je obcinamy, a następnie używamy bloczka polerskiego do zmatowienia płytki.

Powstały w wyniku tych zabiegów pył usuwamy za pomocą cleanera, który dodatkowo odtłuści paznokcie, po to by baza mogła się dobrze przykleić. Kolejnym etapem jest nałożenie cienkiej warstwy bazy, którą należy utwardzić w lampie. Na bazę nakładamy lakier, ponownie wkładamy paznokcie do lampy. Aby zapewnić mu trwałość, pokrywamy go warstwą top coatu i znowu utwardzamy. Na koniec wystarczy przemyć paznokcie cleanerem.

Jak zmyć manicure hybrydowy?

Niestety jest to odrobinę bardziej czasochłonne niż zmywanie zwykłego lakieru. Potrzebne są waciki (można użyć tych bezpyłowych), aceton i folia aluminiowa, lub też specjalne plastikowe klipsy na paznokcie.

Można zacząć od delikatnego spiłowania wierzchniej warstwy paznokcia, a następnie nakładamy nasączone acetonem waciki i owijamy folią, lub zakładamy klipsy. Po około 15 minutach lakier powinien nadawać się do zdjęcia, może nam w tym pomóc drewniany patyczek lub pilnik.

Czy hybrydy są szkodliwe?

Manicure hybrydowy nie wywołuje reakcji alergicznych, ponadto nie wymaga znacznej ingerencji w płytkę paznokcia. Pomaga wzmocnić i zapuścić paznokcie osobom, które wcześniej miały z tym problem. Konsystencja lakieru ułatwia równomierne pokrycie, co jest częstym problemem przy wykonywaniu zwykłego manicuru. Pozwala to uniknąć wykonywania wielu poprawek, ciągłego zmywania i malowania od nowa.

Lakiery, których używa się w tej metodzie są wolne od wielu substancji chemicznych, które często znajdują się w tradycyjnych lakierach do paznokci. Dodatkową zaletą jest to, iż są pozbawione zapachu. Dzięki temu sposób ten jest całkowicie bezpieczny dla kobiet w ciąży czy karmiących piersią.

Ważne jest, żeby usuwać hybrydy zgodnie z opisaną powyżej metodą, w przeciwnym razie może dojść do naruszenia płytki paznokci, na przykład w wyniku zrywania lakieru, czy zdrapywania go.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *