Jak urządzić łazienkę w bloku? Industrialne, glamour, włoskie łazienki w bloku…

Aranżacja

Zastanawiasz się, jakim stylem chcesz udekorować swoją łazienkę w bloku? Wciąż szukasz inspiracji przy robieniu projektu? Zaprojektowanie odpowiedniej łazienki jest nie lada wyzwaniem, ponieważ mamy wachlarz możliwości w wyborze kolorów, czy też stylów. Zaczynamy zastanawiać się nad prywatnym architektem, aby zaprojektował dla nas łazienkę. Aby zaoszczędzić cały ten trud w niniejszym artykule przedstawimy 3 style, którymi możesz urządzić swoją łazienkę. Styl włoski? Industrialny? Czy może glamour? Z pewnością wybierzesz coś dla siebie.

Jak urządzić łazienkę w stylu industrialnym?

Zanim przejdziemy do sedna pytania, warto pierw napisać, czym jest styl industrialny. Krótko mówiąc, jest to po prostu nowoczesność. Wielu ludzi zaczęło dekorować swoje łazienki tym stylem, gdyż charakteryzuje się swoją prostotą i minimalizmem. Styl industrialny świetnie sprawuje się w małych łazienkach znajdujących się w blokach. Przy tworzeniu projektu, należy pamiętać, aby kolor poszczególnych mebli nie posiadał krzyczącego kontrastu. Zalecane są ciemne kafelki, które będą świetnie dopasowane do białej ściany. Warto nie zapomnieć o kabinie prysznicowej. Dlaczego nie wanna? Należy zwrócić uwagę na to, że łazienka, którą urządzamy znajduje się w bloku, a wanna zajmowałaby dużo miejsca. Kabina prysznicowa powinna być cała ze szkła (najlepiej przy ścianie), by dać wrażenie większego pomieszczenia.

więcej w temacie:  Eleganckie włoskie łazienki – jakie meble? Jakie dodatki do łazienki w stylu włoskim?

Styl glamour – jak urządzić łazienkę?

Piękny, elegancki, intensywny? Tak, to jest glamour! Tym stylem możesz urządzić swoją łazienkę na 2 sposoby: stylem eleganckim lub stylem zbliżonym do industrialnego wnętrza. Ten pierwszy sposób ma za zadanie oddać charakter czystości, czyli więcej bieli. Domeną stylu glamour elegancki, zwisający żyrandol, duże lustro nad zlewem, głęboka wanna i oczywiście przejrzyste, marmurowe kafelki o intensywnych kolorach. Dla osób, którzy uwielbiają dekorować swoje pomieszczenia firankami, to ten styl jest dla nich odpowiedni. Najważniejsze jest, aby firanki były długie, uformowane w kucyk i przede wszystkim białe. Można także ozdobić firanki jakimiś eleganckimi ozdobami, by nie odzwierciedlały pustego wrażenia.

A może łazienka w włoskim stylu?

Jeśli jeszcze nie wiesz, jakim stylem chcesz urządzić swoją łazienkę w bloku, zaproponujemy jeszcze styl włoski. Główna cechą tego stylu to klasyka. Co najważniejsze przy dekorowaniu to włoskie kafelki z marmuru o beżowym kolorze. Jeśli łazienka w bloku posiada okno, jak najbardziej można je ozdobić białymi firankami przypiętymi w warkocz. Nie może zabraknąć także dużej, głębokiej wanny, dużego lustra i szerokiego, eleganckiego zlewu w kolorze białym. Co jest najważniejsze w stylu włoskim to minimalizm dekoracyjny. Głównie dotyczy to małych łazienek w bloku, gdzie niestety nie ma możliwości postawienia konkretnej dekoracji.

więcej w temacie:  Jakie włoskie płytki do łazienki warto wybrać?

1 Comment

  1. Mam wrażenie, że w bloku łazienki są tak małe, że lepiej nie przesadzić. Sądzę, że styl minimalistyczny będzie znacznie lepszy niż glamour. No chyba, że ktoś ma takie szczęście, że w bloku ma dużych rozmiarów łazienkę – szalejcie ile się da!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *