Hostele w Katowicach – co oferują, jakie udogodnienia?

Pokój w hostelu

Szukając noclegu najczęściej rozglądamy się za możliwe najtańszymi opcjami, które pozwolą nam jednak na wygodne zakwaterowanie na określony czas. Obok hoteli, warto wymienić także hostele, które wbrew pozorom są chętnie wybierane. Czym są hostele i co oferują? Jakie hostele można znaleźć w Katowicach?

Czym są hostele?

Z pierwotnego założenia hostele miały być tanimi miejscami tymczasowego zakwaterowania. Od hoteli odróżniają się tym, że mają odmienną liczbę miejsc w pokojach, które zazwyczaj zajmowane są przez kilka osób, przy czym wcale osoby te nie muszą się znać. Pierwotnie były to schroniska młodzieżowe, które z czasem przeistoczyły się do roli tymczasowego zakwaterowania w trakcie podróży. Ponieważ jednak nie spełniają podstawowych warunków prawnych, hostele nie mogą używać nazwy „hotel” czy też „motel”. Mimo wszystko to popularna alternatywa dla hoteli, dodatkowo standardy i udogodnienia oferowane przez hostele bywają bardzo różnorodne.

Jakie hostele w Katowicach?

Wbrew pozorom hosteli w Katowicach nie brakuje i cieszą się one sporą popularnością. Można je znaleźć zarówno w ścisłym centrum, jak i na obrzeżach miasta. Różnią się też między sobą ofertami, a hostel w Katowicach, który proponuje szereg udogodnień to Hostel Rynek 7 (www.noclegi-katowice.com.pl). Szukając zakwaterowania, można również skorzystać z oferty Hostel Katowice Centrum, Hostel Sentral czy Hostel Kamienna Centrum. Dużym plusem tych wszystkich miejsc jest lokalizacja związana ze ścisłym centrum miasta. Wybór jest jednak zdecydowanie szerszy.

Co oferują hostele?

Zakres oferowanych udogodnień hosteli może być bardzo szeroki. Do wyboru będziemy mieli zarówno pokoje prywatne, jak i wieloosobowe. Najczęściej spotykaną ofertą jest darmowe śniadanie znajdujące się w cenie zakwaterowania oraz obiad i kolację za dopłatą. Hostele zazwyczaj posiadają otwarte i ogólnodostępne kuchnie, co za tym idzie, każdy samodzielnie może przyrządzić sobie posiłek. Dodatkowo do czynienia mamy także z darmowym dostępem do sieci Wi-Fi oraz całodobową recepcją. Często można się spotkać z pomieszczeniami wspólnymi dla gości. Standardy mogą się różnić między sobą w zależności od miasta, lokalizacji czy wielkości obiektu.

Czy warto korzystać z hosteli?

Hostele zdecydowanie reprezentują zupełnie inne podejście niż hotele. Pokoje często są wieloosobowe, więc nocując dzielimy je z zupełnie obcymi osobami. Ma to jednak swoje plusy, ponieważ pozwala na kontakt z ludźmi i zawieranie nowych znajomości. Poza tym cena także zdecydowanie przemawia na korzyść hosteli, które zwyczajnie są tańsze od hoteli. Dzieje się tak, ponieważ hostele są mniejsze, nie muszą utrzymywać barów i udogodnień typu SPA, a wieloosobowe pokoje ułatwiają utrzymanie porządku. Jeżeli chce się oszczędzić na zakwaterowaniu, poznać ludzi oraz miasto, jednocześnie panujące tam warunki wcale nie muszą być gorsze od tych w hotelu, choć standard jest inny.

Jak szukać hosteli w Katowicach?

Wymienione przykłady hosteli są tylko niewielkim wycinkiem tego, co możemy znaleźć w Katowicach. Poszukując hosteli w stolicy Górnego Śląska, warto zdać się na internet, gdzie można zapoznać się z listą hosteli rekomendowanych przez klientów na podstawie swoich doświadczeń. Zazwyczaj można się spotkać z oceną, przy której bierze się pod uwagę cenę, oferowany standard, jakość usługi czy lokalizację.

1 Comment

  1. Z jakim wyprzedzeniem należy rezerwować pokoje, przed letnimi imprezami muzycznymi? Czy można to zrobić mailowo?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *