Nowoczesna kobieta – kim jest, jakimi zasadami się kieruje?

Pewna siebie kobieta

Pojęcie „nowoczesna kobieta” coraz częściej pojawia się w różnego typu dyskusjach. Tylko kim właściwie jest nowoczesna kobieta? Czym różni się od kobiety w pojęciu tradycyjnym? Jakimi zasadami w życiu kieruje się kobieta, która chce być uważana na nowoczesną? Warto poczytać!

Kim jest kobieta nowoczesna?

Właściwie ciężko jest tutaj postawić jednoznaczną definicję, ponieważ to dość złożone pojęcie i jeszcze nie do końca omówione w sposób profesjonalny. Można powiedzieć, że to pewne zagadnienie socjologiczne, jednak póki co nikt chyba jeszcze nie przeprowadził pod tym względem żadnych poważniejszych badań. Można jedynie gdybać i powoływać się na to, co same kobiety uważają za wyznacznik nowoczesności. W wielu przypadkach jednak wiąże się to porównaniem na zasadzie kobieta nowoczesna – kobieta tradycyjna, czyli na wzór przeciwieństw.

Kobieta nowoczesna zna swoją wartość

Zdecydowanie ta cecha kobiety nowoczesnej powinna znaleźć się na pierwszym miejscu i poniekąd zawiera w sobie kilka innych ważnych pojęć. Przede wszystkim kobieta nowoczesna zna swoją wartość, jest pewna siebie, dynamiczna i doskonale wie, że nie wszyscy muszą ją lubić, jak również ona nie musi wszystkich lubić i wcale nie ma potrzeby by to ukrywać.

Poza tym doskonale wie czym jest szacunek, zarówno względem siebie, jak i innych. Wie, że nie nic musi, a ślepie podążanie za modą czy oczekiwaniami otoczenia nie ma żadnego sensu. Szanuje siebie, swój czas i ma silne poczucie wolności.

Kobieta nowoczesna wie kiedy powiedzieć stop

I tutaj można podpiąć kilka cech, które wchodzą w skład tego pojęcia. Po pierwsze kobieta nowoczesna poważnie traktuje siebie, swoje obowiązki, a także ma na uwadze swój rozwój, czerpie z tego ile się da. Jednocześnie zdaje sobie sprawę ze swoich wad i niedociągnięć, a co za tym idzie, wie kiedy dane działanie powinno się przerwać i potrafi odpuścić, gdy intuicja podpowiada jej, że właśnie tak należy zrobić.

Poza tym kobieta nowoczesna, to kobieta asertywna. Wie kiedy powiedzieć „nie”, gdy naprawdę nie ma ochoty na zrobienie czegoś, albo jest to jej zdaniem sprzeczne z jej własnym nastawieniem.

Kobieta nowoczesna potrafi kochać

Tak, o miłości także warto jest tutaj wspomnieć. Mówiąc o kobiecie nowoczesnej mamy pewnie w wyobraźni obraz wyniosłej zimnej… pani, która za nic ma innych, w tym także za mężczyzn, których uważa za szowinistów, a związki jako zło. Nic z tych rzeczy! Nowoczesna kobieta ma uczucia i emocje, a co więcej, potrafi je wyrazić i nie boi się tego. Wie jak zareagować na pozytywne emocje, jak i te negatywne. Potrafi to jednak kontrolować i nie poddaje się burzy uczuć. Odczuwa bo chce, bo może, bo tak jest dobrze.

Kobieta nowoczesna dba o siebie

Chodzi tutaj zarówno o zadbanie pod względem fizycznym, jak umysłowym. Kobieta nowoczesna ma swój własny styl, czuje się w nim dobrze, a do tego wie jak dobrze wyglądać i się prezentować. Do tego dba o swoje ciało i kondycję fizyczną, choć nie ogranicza się tylko do tego. Równie ważny jest rozwój intelektualny i takie rozrywki jak czytanie książek, chodzenie do kina czy teatru, innymi słowy czerpanie intelektualnej przyjemności. Nowoczesna kobieta nie jest zamknięta tylko na siebie, chętnie poznaje nowe rzeczy i nowych ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *