Włoskie płytki do łazienki – kiedy warto? Gdzie szukać włoskich płytek do łazienki?

elegancka łazienka

Łazienka jest pomieszczeniem, które staramy się urządzić tak, by było ponadczasowe. Głównie z uwagi na to, że ewentualne zmiany wystroju wiążą się z ogromem pracy i wysokimi kosztami. Aranżacja łazienki nie musi być jednak tylko ponadczasowa, ale przede wszystkim trwała. Nie powinno się oszczędzać na płytkach, ceramice i armaturze. Właśnie dlatego wiele osób decyduje się na włoskie płytki do łazienki. Co nimi kieruje?

Włoskie płytki łazienkowe – co je wyróżnia?

Myśląc o luksusie, często mamy przed oczami właśnie produkty włoskie. Jakoś tak się przyjęło, że Włosi produkują rzeczy, które oprócz praktyczności, cechuje niebywała estetyka. Właśnie dlatego osoby, które chcą urządzić łazienkę i muszą wybrać gres, a zależy im na szlachetnym wykończeniu, szukają włoskich płytek łazienkowych. Co je wyróżnia?

Przede wszystkim Włosi, choć słyną z żywiołości, są bardzo dokładni. Precyzja produktów, które tworzą, przekłada się na ich piękno. A z racji tego, że Włosi mają naprawdę dobry gust, nawet płytki ceramiczne produkowane przez nich mają w sobie to coś. Są klasą samą w sobie. Włoski gres jest niebanalny, ale równocześnie bardzo wytrzymały. Włosi przykładają wagę do jakości stosowanych materiałów. Dzięki temu płytki są wytrzymałe i odporne na różnego rodzaju czynniki. A przecież w łazience nie chodzi tylko o wygląd pomieszczenia, ale i jego funkcjonalność.

Włoskie płytki do łazienki – kiedy warto?

Pytanie dość przewrotne – zawsze warto stawiać na włoskie płytki. To jakość i klasa. Jednak zarówno za jedno, jak i za drugie trzeba zapłacić. To sprawia, że włoskie płytki podłogowe i ścienne są dość kosztowne. Jednak bardzo często okazuje się, że choć trzeba więcej zapłacić, to warto. Dlaczego? Głównie z uwagi na wspomnianą już wcześniej precyzję. Aby płytki położone na podłodze lub na ścianie dobrze się prezentowały, konieczne jest ich dokładne spasowanie.

Wbrew pozorom, nie każdy producent potrafi tak dokładnie przyciąć materiał. Włoskie płytki, zwłaszcza rektyfikowane, posiadają identyczne rozmiary i idealnie równe krawędzie. Dzięki temu nie ma obawy, że fugą trzeba będzie niwelować różnice. To sprawia, że płytki od włoskich producentów pozwalają na tworzenie nawet skomplikowanych układów płytek, które mimo to mają równą powierzchnię. Podłoże bez najmniejszej skazy prezentuje się znacznie bardziej luksusowo.

Gdzie szukać włoskich płytek do łazienki?

Chociaż najwygodniej robi się zakupy online, to jednak wybierając płytki do łazienki, dobrze jest przejechać się do sklepu stacjonarnego. Dlaczego? Głównie z uwagi na to, że odcień często jest zależny od ustawień monitora. Nie mówiąc o tym, że płytka łazienkowa może mieć różną powierzchnię. To od niej w dużej mierze zależy efekt. Jest gres polerowany, który pięknie połyskuje, ale i szczotkowany, który może mniej połyskuje, ale wyglądem jest bardziej zbliżony do kamienia naturalnego. Właśnie dlatego zdecydowanie lepiej jest oglądać płytki „na żywo”.

W przypadku terakoty włoskiej raczej konieczne będzie odwiedzenie salonów z łazienkami niż marketów budowlanych. To właśnie w typowych galeriach płytek eksponowane są kafelki włoskiej produkcji. Dzięki temu, że umieszcza się je w gotowych aranżacjach łazienek, da się sobie przybliżyć efekt, na jaki można liczyć, wybierając konkretny gres.

Warto wiedzieć, że włoskie płytki do łazienek bardzo często są na zamówienie. Oznacza to, że nie da się ich kupić od ręki. Bywa, że czeka się nie kilka tygodni. Jednak warto się uzbroić w cierpliwość. Efekt i jakość, jaką gwarantują łazienkowe płytki włoskie, są tego warte.

1 Comment

  1. Ja jestem fanką ekskluzywnych rozwiązań do łazienek. Remont tam robimy tam tak rzadko, że można zainwestować w bardziej prestiżowe rozwiązania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *