Jakie buty wybrać na siłownię i fitness?

Kobieta w sportowych butach

Aktywność fizyczna wymaga odpowiedniego przygotowania, zwłaszcza jeżeli chodzi o dobór stroju. Chodząc na siłownie czy na fitness, wygodny ubiór to podstawa i to samo dotyczy także butów, które stanowią dodatkowe zabezpieczenie dla naszych nóg i stóp. Dzięki temu trening jest także bezpieczny. Jakie buty powinno się wybrać na siłownię, a jakie na fitness? Na co zwracać uwagę?

Jakie buty sportowe na trening?

Wybór butów sportowych na rynku jest naprawdę ogromny i dla niewtajemniczonych może wydawać się, że nie ma znaczenie, po które się sięgnie. Nic bardziej mylnego! Wybór właściwych butów sporotwych ma duże znaczenie, ponieważ każde z nich może być przeznaczone do innej formy aktywności fizycznej. Tak więc biegając, chodząc na siłownię czy na fitness, będziemy sięgać po różne obuwie, które sprawdzą się w tych warunkach najlepiej. Rodzaj treningu ma tu więc niebagatelne znaczenie, warto więc wiedzieć, na co zwracać uwagę i jakie typ obuwia będzie najlepszym wyborem.

Jakie buty na trening fitness?

Fitness to dość szerokie pojęcie, w którym zawiera się cała gama różnych typów aktywności, które jednocześnie mogą wymagać nieco innego przygotowania i doboru butów. Powinny być odpowiednim rozmiarze, czyli ani za duże, ani za małe, posiadać dobrą amortyzację oraz podeszwę, najlepiej z pianki miękkiej i elastycznej. Wśród wielu różnych rodzajów obuwia, buty Nike Roshe Run to model, który jest często wybierany na zajęcia fitness (doczytaj na szczuplejsza.pl), ale sprawdzają się one także na co dzień. Inne marki także mogą zaproponować nam idealne rozwiązania na ten typ aktywności, Reebok, Adidas, Umbro czy Puma posiadają modele przeznaczone do najróżniejszych form treningu.

Kobieta ćwicząca na siłowni

Jakie buty na siłownię?

Siłownia to miejsce, gdzie można wykonywać różnego rodzaju treningi, nie tylko te związane z fitnessem. Niezależnie od tego, czy decydujemy się skakać, tańczyć czy podnosić ciężary, istotne będzie, aby buty były dobre jakościowo, dzięki czemu zapewnią nam bezpieczeństwo. Muszą więc dobrze trzymać się stóp oraz rzecz jasna podłoża – właściwa przyczepność to podstawa. Warto zwrócić uwagę także na przewiewność butów, ponieważ intensywny trening prędzej czy później doprowadzi do nadmiernego spocenia, a zastosowanie odpowiednich materiałów zapewni naszym stopom właściwe oddychanie.

Jakie cechy powinny spełniać buty na fitness i siłownię?

Jeżeli planujemy regularnie ćwiczyć, porządna para butów, a nawet kilka par to podstawa. Zawsze dobrze jest mieć ich więcej, w zależności od rodzaju uprawianego sportu – siłownia, crossfit czy bieganie będzie wymagało innego zabezpieczenia dla stóp, dlatego rozsądniejsze będzie wybranie innych butów. Oczywiście na rynku można spotkać modele uniwersalne – lekkie, przewiewne i z amortyzacją, które sprawdzą się na różne formy aktywności, trzeba jednak pamiętać, że uniwersalność, nie zawsze gwarantuje dopasowanie do każdych warunków. Buty sportowe powinny cechować się dużą wytrzymałością, dobrym dopasowaniem do stopy i jej zabezpieczeniem oraz podeszwą, która będzie stabilnie trzymać się na gruncie.

Drugorzędną kwestią jest design, choć obecnie można spotkać na rynku modele o ciekawych wzorach i kolorach, dzięki czemu podejmując się treningu zapewnić sobie nie tylko bezpieczeństwo i wygodę, ale i modny wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *